KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14908056
nr 1490 8056
Georg Magnusson
(1907-1970), Sverige
"Baleares". Signerad, daterad 1953. Blandteknik, bildmått: 37x50 cm, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
Georg Magnusson, svensk konstnär född i Örebro 1907, död 1970 i Stockholm.
måndag 19 september 2022
kl 19:29:57
Georg Magnusson
Läs mer om Georg Magnusson